Мудрі Речі > Новини та приємності > Конструкція газового котла

Конструкція газового котла

06.10.2015 

Придбання газового обладнання - ідеальний варіант для опалення дачі або будь-якого приміщення без центрального опалення. Також, газовий котел - ідеальний вибір для тих, хто хоче самостійно регулювати температуру в приміщенні, незалежно від комунальних компаній.

Одноконтурні котли працюють тільки на опалення приміщення, тоді як двоконтурні також дозволяють забезпечувати власників гарячою водою. Це основна відмінність цих двох типів котлів.

Тому, якщо вам потрібно не тільки опалення, але й ГВС, зупиніть свій вибір на двоконтурної моделі.

Розміщення газового котла
За типом розміщення, газові котли діляться на настінні і підлогові. Підлогові котли більш потужні і габаритні. Вони підходять для обігріву промислових будівель. Для будинку або квартири, в більшості випадків, вистачить компактного настінного газового котла.

Тяга газового котла
Вид тяги – також одна з ключових характеристик газових котлів. Залежно від типу тяги, ви зможете відразу визначити, чи підходить вам даний котел, чи ні.

За типом тяги, котли поділяються на:
 

• Газові котли з природною тягою
• Газові котли з примусовою тягою

 

У моделях з природною тягою забір повітря здійснюється з приміщення, де встановлено обладнання. Тому, для установки газового котла з природною тягою, необхідна окрема кімната, що відповідає безлічі вимог: мінімальна висота стелі, наявність димоходу та ін. Більш детальну інформацію про встановлення газового котла з природною тягою ви можете дізнатися у фахівців газових компаній Установка котла з примусовою тягою може здійснюватися в будь-якому місці, навіть у квартирі. Він здійснює забір повітря з вулиці або іншого приміщення (рідше). Продукти згоряння виводяться назовні по димоходу. Завдяки своїй конструкції, котел з примусовою тягою здатний виводити продукти згоряння навіть по вертикальному димовідводу, через стіну.


Теплообмінник в газовому котлі

У котлах використовуються 3 види теплообмінників: первинні (одноконтурні та двоконтурні котли), вторинні (двоконтурні котли) і суміщені. У першому типі передача тепла здійснюється від газу до теплоносія. У вторинному - від рідини до теплоносія. У суміщеному теплообміннику, як видно з назви, поєднуються обидва варіанти теплообміну.

Теплообмінники виготовляються з:
 

• Чавуну
• Міді
• Нержавіючої сталі

 

Розглянемо докладніше кожен із зазначених матеріалів.

Сталевий теплообмінник

Явною перевагою цього матеріалу є його ціна. Теплообмінники, виготовлені із сталі, є найдоступнішими з представлених на ринку України. Але, на жаль, у них є один головний недолік - недовговічність. Через високу пластичність матеріалу, з часом, в теплообміннику починають з'являтися тріщини. Також, цей матеріал схильний до корозії, що також негативно позначається на цілісності приладу.


Чавунний теплообмінник

Плюсом цього матеріалу є його міцність і стійкість до корозії. Такі теплообмінники здатні прослужити багато років, без додаткового сервісу. Але і в них є свої недоліки: у разі неправильної експлуатації, чавунний теплообмінник схильний низькотемпературної корозії. Чавун - дуже міцний метал, тому, він заслужено вважається гарним вибором в якості матеріалу для теплообмінника Чавунні теплообмінники значно краще зарекомендували себе в котлах високої потужності.

Мідний теплообмінник

Мідь - легкий і стійкий до корозії матеріал. Сучасні технології дозволили використовувати його переваги «по-максимуму», незважаючи на його відносну неміцність. Завдяки надійним виробникам, термін служби мідного теплообмінника практично не відрізняється від чавунного. При цьому, такий теплообмінник буде значно легшим і меншим за розмірами.Конструкція газового котла

Давайте розглянемо принцип роботи і конструкцію газового котла. По суті, структура всіх котлів практично ідентична, розрізняється тільки за деякими модельним особливостям. Усередині корпусу виробники розміщують пальник, теплообмінник і автоматику. У пальнику згорає паливо і передає своє тепло теплообміннику, всередині якого знаходиться теплоносій. Потім, теплоносій віддає своє тепло, обігріваючи приміщення. Після чого, продукти згоряння виводяться по димоходу назовні.


Розширювальний бак газового котла

Відповідає за безпеку і надійність використання пристрою. При нагріванні, виникає підвищення тиску в системі. Для того, щоб не пошкодити трубопровід, використовується розширювальний бак. Зазвичай його обсяг дорівнює 6-10 літрам. Також, він використовується для компенсації тиску при вмиканні циркуляційного насоса.


Версія для друку

Повернутися до списку